Świeczniki: mikowy i woskowy

Dwa kontrastowe świeczniki.

Kontrastowe, bo mikowy błyszczący, wykończony lakierem szklącym, natomiast drugi matowy, z niewielkim błyskami z kolorowych past.
Świeczniki są kontrastowe też dlatego, że pierwszy (mikowy) powstawał w męczarniach i bardzo długo, zanim przybrał obecną formę. Natomiast drugi (woskowy) tak od niechcenia, szybko. I chyba bardziej mi się podoba. Może widzę w tym mikowym ten wymęczony efekt końcowy.

świecznik drewniany mikiświecznik reliefy mikiświecznik drewniany mikiświecznik drewniany miki


świecznik reliefy miki
świecznik drewniany miki
świeczniki miki
świecznik drewniany miki
Początkowo były plany na jakieś kombinacje ze złoceniami i te złocenia tam są, pod spodem. Widać je trochę w otworze na świeczkę. Mimo, że reliefy konturówką wyszły całkiem przyzwoicie, to i tak wygladał brzydko i świecznik sobie stał i straszył, bo nie miałam na niego pomysłu. W końcu, po jakichś dwóch miesiącach, stwierdziłam, że nic mu nie zaszkodzi i pomalowałam na czarno farbą akrylową. A potem poszły, tak na wariata, miki. No i jest nieco wariacki, plamiaty, błyszczący, ale na pewno wygląda lepiej niż w pierwotnej wersji.

Drugi świecznik, zainspirowany pracą jednej z dziewczyn z decupageforum.pl i podanym przez nią filmem.

Zabejcowany na czarno, na to poszły reliefy z szablonu właśnie z tej żelowej pasty, o której jest film. To znaczy niedokładnie z tej, ale podobnej, przezroczystej. Zawoskowałam przezroczystym woskiem, a potem pomazałam złotą pastą woskową i niebieskim woskiem chameleon.
świecznik wosk bejcaświecznik reliefy pasta żelowaświeczniki reliefy wosk chameleonświeczniki reliefy antique paste
świecznik bejcowany wosk chameleonświecznik pasta żelowa antique paste

Share

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *