Bombki medaliony – dzieci vintage i ośnieżony domek

Bombki medaliony

to bardzo wdzięczna forma do ozdabiania. Obydwie mają spękania dwuskładnikowe, wypełniane – pierwsza na biało, druga na złoto.
bombka medalion dzieci vintage

Tak się zastanowiłam i uświadomiłam sobie, że nigdy nie piszę, czy się czyjąś pracą inspirowałam. Nie dlatego, żebym tego nie robiła. Raczej weny dodaje mi zbyt wiele różnych prac, żebym potrafiła bezpośrednio wskazać – tak, tutaj inspiracją była praca X. Po lewej stronie, na dole, sa blogi do których często zaglądam i staram się brać przykład. Podobnie z prac dziewczyn ze wspaniałego forum decoupageforum.pl. Zwykle to jednak jest tak, że oglądam, oglądam… coś zostaje w głowie, a po jakimś czasie wychodzi w trakcie myślenia nad pracą. Obiecuję, że jeśli będę umiała i takie będzie, na pewno wskażę moje bezpośrednie źródło inspiracji :)

Wracając do moich medalionów – pierwsza, z bardzo znanym motywym serwetkowym, a jednocześnie bardzo urokliwym. Motyw narzucił kolorystykę. Dookoła motywu jest srebrny pas, ozdabiany esami-floresami z czarnej konturówki i brokatu.
bombki medaliony dzieci vintagebombka medalion dzieci vintage

bombka medalion dzieci vintage

Drugi medalion dostał motyw ośnieżonego domku z gałązką ostrokrzewu, z papieru ryżowego. Motyw jest dodatkowo podmalowany, a śnieg na obrazku oprószony dodatkowo srebrzystą miką. Dodatkowo medalion dostałam lekko skrzący się lakier chameleon srebrny.Całość ozdobiona jest opalizującą białą konturówką. Tego ostatniego nie jestem pewna, może jednak należało zostawić same spękania, bez tej konturówki…?

bombki medaliony domek śnieg

bombka medalion domek śnieg

bombka medalion domek śnieg

bombka medalion domek śnieg

Share

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *